Pan Zdzisław walczy z rakiem. Pomóżmy mu!

Zdzisław Sołczykiewicz z Kóz obok Bielska od kilku lat zmaga się z nowotworem złośliwym – czerniakiem skóry powieki dolnej prawego oka. Aby przeżyć musi poddać się leczeniu nowoczesną immunoterapią – ipilimumabem. Pan Zdzisław na leczenie musi zebrać 77 560 złotych, dlatego wspólnie z Fundacją „Gwiazda Nadziei” prosi o pomoc i wsparcie finansowe.

Kozy obok Bielska. Zdzisław Sołkiewicz prowadzi tam niewielką firmę serwisującą sprzęt biurowy. We wrześniu 2013 r. pan Zdzisław usłyszał od lekarzy przerażającą diagnozę: czerniak skóry powieki dolnej prawego oka. Jest to nowotwór złośliwy, który w zaawansowanym stadium nie podlegaja operacji, do tego rozsiany z kilkunastoma guzami zewnętrznymi na całym ciele i w organach wewnętrznych: płucach i jamie brzusznej.

Pomimo diagnozy, która brzmiała jak wyrok, pan Zdzisław nie poddał się. Rozpoczął walkę z nowotworem. W Beskidzkim Centrum Onkologii przeszedł leczenie dwiema terapiami (najpierw wemurafenibem, potem paklitakselem). Z czasem okazało się, że te terapie działają toksycznie na jego organizm, dlatego lekarze zdecydowali o przerwaniu leczenia, które jednak przyniosło pozytywny efekt – guzy cofnęły się wraz z głównym ogniskiem nowotworowym.
Niestety, po zaprzestaniu leczenia choroba wróciła. Onkolodzy zdecydowali się podać panu Zdzisławowi chemioterapię CVD, jednak najlepszą opcją dla pana Zdzisława według lekarzy jest nowoczesna terapia immunoonkologiczna lekiem ipilimumab.

Ipilimumab jest refundowany przez NFZ jedynie dla chorych w drugiej linii leczenia. Pan Zdzisław nie kwalifikuje się do leczenia ipilimumabem w ramach programu lekowego, bo otrzymał już kilka linii leczenia.
Dwie dawki ipilimumabu pomogli mu sfinansować przyjaciele i rodzina. Pan Zdzisław, który ma teraz 57 lat, nie traci nadziei w walce z nowotworem. Stara się pracować normalnie, nie bierze zwolnień lekarskich. Potrzebne mu są kolejne dawki leku, a na to pana Zdzisława już nie stać. Aby kontynuować leczenie musi zebrać 77 560 złotych. Fundacja „Gwiazda Nadziei” pomaga zebrać pieniądze na dalszą kurację.

Wszyscy, którzy chcą pomóc panu Zdzisławowi mogą dokonać wpłaty na konto Fundacji:


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Zdzisława Sołczykiewicza
lub
przekazując 1,5% podatku dochodowego dopisując: dla Zdzisława Sołczykiewicza

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław