Historia Barbary Badury

Barbara (60 l.) choruje na WZW typu C, jest nosicielem wirusa o genotypie 1b, który wiąże się z wysoką zjadliwością i opornością na leki. Typ wirusa który posiada jest najbardziej lekoodpornym typem. Oznacza to, że standardowa terapia dwulekowa (refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia) daje bardzo małe szanse na pokonanie HCV. Barbara nie może już być leczona interferonem, gdyż przeszła dwie bardzo uciążliwe terapie tym preparatem, które nie dały żadnego rezultatu, a jedynie wywołały rozchwianie całego organizmu. Leczeniu towarzyszyły bardzo silne skutki uboczne.

Barbara została zakwalifikowana do przeszczepienia wątroby. Eksperci z Centrum Transplantologii w Warszawie widzą sens przeszczepienia po tym jak Barbara pozbędzie się wirusa. Transplantolodzy i zakaźnicy zgodnie stwierdzili, że kolejna kuracja interferonem nie ma sensu. Szansę dla Barbary widza w leczeniu nowymi lekami bezinterferonowymi, które nie są jeszcze finansowane z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia.  Zdaniem lekarzy teraz jest najlepszy moment rozpoczęcia terapii gdyż obecnie wirus tkwi w uśpieniu i udało się ustabilizować stan pacjentki między innymi w postaci eliminacji wodobrzusza.

Cena terapii, którą powinna być leczona Barbara przekracza możliwości finansowe jej rodziny. Koszt zakupu leków to kwota około 400 tyś. zł.

Barbara wierzy, że z Państwa pomocą uda się zabrać fundusze na zakup niezbędnych leków co pozwoli jej nadal cieszyć się życiem i patrzeć jak rozwija się jej 7 letni wnuczek, który strasznie ją kocha i uwielbia przebywać w jej towarzystwie.

W 2015 roku Barbara skutecznie pozbyła się wirusa HCV dzięki zastosowaniu bezinterferonowej terapii przekazanej nieodpłatnie przez jednego z producentów innowacyjnych leków dla najbardziej potrzebujących pacjentów. 


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Barbary Badury
lub
przekazując 1,5% podatku dochodowego dopisując: dla Barbary Badury

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław