Zuzia4Zuzia urodziła się jako skrajny wcześniak 16.09.2014 r. w dwudziestym piątym tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie, 4 tygodnie po odpłynięciu wód płodowych. Ważyła zaledwie 755g i miała 4 pkt w skali APGAR. W ciężkim stanie z powodu niewydolności oddechowej, z oznakami zakażenia,  trafiła na Oddziałał Intensywnej Terapii, gdzie została podłączona do respiratora. W szpitalu spędziła trzy i pół miesiąca. Zdiagnozowano u niej m.in. zaburzenia oddychania III stopnia, retinopatię, dysplazję oskrzelowo-płucną, żółtaczkę noworodków, drożny przewód Botalla, niedokrwistość (miała 2 razy przetaczaną krew).

Teraz Zuzia wymaga ciągłej intensywnej rehabilitacji. Znajduje się pod stałą kontrolą neurologa, okulisty, kardiologa, logopedy, neurologopedy, psychologa, ortopedy i audiologa. Leczona jest między innymi z powodu: mózgowego porażenia dziecięcego, encefalopatii wtórnej do wcześniactwa, choroby zezowej, refluks żołądkowo-przełykowego, opóźnionego rozwoju psychoruchowego, zaburzeń napięcia mięśniowego.

Po drugim roku życia Zuzia wreszcie próbuje stawiać pierwsze samodzielne kroki, ale wzorzec chodu jest nieprawidłowy, co może skutkować zmianami kostno-stawowymi. Dlatego niezbędna jest dalsza intensywna rehabilitacja ruchowa, terapia toksyną botulinową, potrzebny jest sprzęt ortopedyczny oraz częste i intensywne ćwiczenia logopedyczne.

Rodzice Zuzi dziękują za wszelką okazaną pomoc, dzięki której mogą skuteczniej walczyć o sprawność ich córeczki.


 Aktualizacja 01.2022

zuzia1Zuzia ma już 7 lat , jest wesołą i mądrą dziewczynką. Dzielnie znosi liczne wizyty lekarskie, zabiegi i setki godzin rehabilitacji, które przynoszą duże efekty.

Na dzień dzisiejszy u Zuzi zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy , padaczkę, zaburzenia SI, nadwrażliwość słuchową i wadę wzroku. Będzie również diagnozowana pod kątem zespołu Aspergera. W tej chwili jest pod stałą opieką m.in. neurologa, ortopedy, okulisty, audiologa, fizjoterapeuty, pedagoga i psychologa oraz terapeuty SI, chodzi też na terapię ręki, hipoterapię i TUS.

Niedawno przeszła skomplikowaną operację stopy końsko szpotawej. Operacja się udała i mamy nadzieję, że jak najdłużej się utrzyma.

Mimo iż jej niepełnosprawność zostanie z nią do końca życia, mamy nadzieję, że będzie mogła w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Dlatego z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc !

 zuzia2


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Zuzi
lub
przekazując 1,5% podatku dochodowego dopisując: dla Zuzi

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław