Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Bogusławy

Bogusława urodziła się w 1962 roku. Mieszka w Łodzi. Od 1981 roku jest w związku małżeńskim.

W 1982 roku urodziła pierwsze dziecko - syna Tomasza. Było to dla młodej kobiety (niespełna 20-latki) pierwsze wyzwanie ze strony losu. Po wstępnych badaniach na oddziale porodowym stwierdzono u dziecka wadą genetyczną. Późniejsze badania potwierdziły wstępną diagnozę – Zespół Downa. Od 33-lat Bogusława wraz z mężem opiekuje się i poświęca całkowicie wychowywaniu i rehabilitowaniu syna oraz opieką nad dorosłą już obecnie córka. Syn nie potrafi poruszać się samodzielnie, w otaczającym go świecie zdany jest jedynie na pomoc matki, która zrezygnowała z pracy i normalnych kontaktów międzyludzkich.

Życie toczyło się dalej, jak w każdej rodzinie z osobą niepełnosprawną - wypełnione codziennymi obowiązkami, troskami małymi i dużymi… do czasu, gdy los po raz kolejny rzucił wyzwanie. W sierpniu 2009 roku Bogusława udała się do lekarza I-go kontaktu z oznakami złego samopoczucia. Po dogłębnej diagnostyce w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Klinika Chorób Zakaźnych zdiagnozowano u niej przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby. Stwierdzono uszkodzenie wątroby, małopłytkowość oraz zlecono dalsze badania.

W marcu 2010 roku wynik badania okazał się druzgocący – przewlekłe zapalenie wątroby typ C, genotyp 1 HCV.

Do marca 2015 roku Bogusia kilkakrotnie była hospitalizowana z powodu późnych następstw WZWC tj. wodobrzusza, żylaków przewodu pokarmowego, marskości wątroby.

Po gastroskopii zastosowano opaski żylaków przełyku. Lekarze przewidują podejmowanie dalszych działań w celu zapobieżenia powiększaniu się żylaków. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoliłoby zregenerować się wątrobie i jednocześnie wchłonąć żylakom przełyku byłoby pozbycie się zakażenia. Z uwagi na daleko posuniętą marskość wątroby oraz bardzo niski poziom płytek krwi Bogusława mogła być leczona jedynie bezinterferonową terapią przeciwwirusową.

Na szczęście takie leczenie otrzymała w ramach programu lekowego finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Leczenie zakończyła z powodzeniem w lutym 2016 r. Teraz pozostała intensywna rehabilitacja następstw długo trwającego zapalenia wątroby.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Bogusławy Glińskiej
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Bogusławy Glińskiej

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław