Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Michała

Michałek urodził się 15.03.2010 roku z wrodzoną infekcją cytomegalii. Kopie wirusa wykryto we krwi oraz w płynie mózgowo- rdzeniowym w pierwszej dobie po narodzinach. W 3 dobie życia włączono leczenie wirostatyczne, które trwało 8 tygodni w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Obecnie wirus przeszedł w stan uśpienia. Badania, które wykonujemy cyklicznie potwierdzają zerową ilość kopii wirusa we krwi. Mimo, że infekcja wirusowa została wyleczona są jej liczne następstwa -opóźnienie rozwoju psychoruchowego.


Michałek ma 22 miesiące, a nadal samodzielnie nie siedzi, nie potrafi bawić się, wziąć zabawki do ręki, ponieważ ma nieprawidłowe napięcie mięśniowe -zwiększone w kończynach górnych. Obecnie neurolodzy stwierdzają u Michała dziecięce porażenie mózgowe.


Od 3 miesiąca życia rehabilitowany jest metodą NDT- Bobath, metodą Masgutowej. Od 3 miesięcy również i metodą Vojty. Michałek uczestniczy w zajęciach integracji sensorycznej oraz konsultacjach logopedycznych. Uczęszcza na basen, a przy okazji wiosny oraz lata na zajęcia z hipoterapii. Latem Michał wziął udział w tygodniowej delfinoterapii.

Michał jest pod stałą opieką wielu specjalistów -neurologów, okulistów, audiologów, rehabilitantów, logopedów, psychologów oraz zakaźników.
W wolnych chwilach od zorganizowanych zajęć i specjalistów, uczestniczy we wszystkich zajęciach domowych. Spędza czas z nami rodzicami i starszym 4 letnim bratem Kubusiem. Już teraz coraz częściej się uśmiecha, jest bardziej zainteresowany otaczającym go światem. Obserwuję w zabawie kreatywnego brata, który bardzo go kocha, jak mówi Kubuś : " Kocham Michałka nad życie".


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Michała
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Michała

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław