Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Tomka

Mam na imię Tomek, urodziłem sie w 1972 roku. Zakażony jestem wirusem HCV i HBV. Najbardziej prawdopodobne, że do zakażenia doszło tuż po urodzeniu, bowiem w tym okresie byłem hospitalizowany, gdzie wielokrotnie byłem poddawany transfuzjom. Wirusa wykryto u mnie przy okazji badań  w 2001r. w stacji krwiodawstwa gdy zapragnąłem zostać honorowym dawcą krwi. Pierwszą terapię dwu-lekową przeszedłem w 2005 r. z brakiem odpowiedzi wirusologicznej w 12 tyg. Terapię przerwano ze względu na brak skuteczności. Potem na skutek braku innych alternatywnych terapii doszedłem do stanu marskości nie wyrównanej. W tym okresie wielokrotnie powracałem na szpitalny oddział SOR, gdzie byłem ratowany z IV° encefalopatii wątrobowej (stan śpiączki wątrobowej). To doprowadziło mnie w błyskawicznym tempie do niezbędnej transplantacji wątroby.
W dniu 14.11.2010 roku „dostałem drugie życie”. Choć operacja zakończyła się pełnym sukcesem, nie przyszło mi się długo cieszyć z życia. Organ, który dostałem w prezencie chciał i podjął ze mną modelową wręcz  współpracę i żyłoby nam się bardzo dobrze, gdyby nie złośliwa zaraza. Cztery miesiące po przeszczepie w wykonanym badaniu okazało się, że moje „drugie życie”-moja wątroba znajduje się w drugim stopniu zwłóknienia. Zniszczenie wątroby mają charakter ostrej infekcji HCV. Ze względu na ogromne tempo zniszczeń wątroby nie było czasu czekać na nadejście nowocześniejszych 3-lekowych terapii. Lekarze odważyli się na reterapię starą (nieskuteczną dotychczas) metodą. Udało się! Jakimś nieludzkim zdarzeniem uzyskałem w 12 tyg. pełną wczesną odpowiedź wirusologiczną. Jestem dziś w 44 tyg. terapii, która zgodnie z bezlitosnym systemem naszego państwa nie zostanie przedłużona. Jej standardowa długość (48 tyg.) daje statystycznie około  52% ryzyka na nawrót infekcji w krótkim czasie po terapii. Przedłużenie terapii do 72 tyg. według badań naukowych prowadzonych przez wiele uznawanych ośrodków medycznych na świecie jest zgodna: daje szansę bliską 98% na pełne i skuteczne wyleczenie. Cóż z tego skoro system w naszym kraju ze względów finansowych nie chce honorować oczywistych dowodów na właściwy przebieg terapii.
            Jeżeli moja terapia „pójdzie na marne”, czyli nawróci się infekcja HCV  w takim tempie jak się już wykazała, oznacza to w perspektywie około roku konieczność ponownej transplantacji. Nie wiadomo także czy lekarze zdecydują się na retransplantację w moim przypadku. A wystarczyłoby zdaniem lekarzy tylko nieco dłużej „pociągnąć” aktualną terapię by skutecznie wyzbyć się wirusa.
Szacunkowy koszt przedłużenia terapii to kwota około 24.000 PLN. Ponieważ nie jestem w stanie sam wyłożyć takich pieniędzy, pomocną będzie każda najmniejsza darowizna wpłacono na konto zbiórki Fundacji „Gwiazda Nadziei”  z przeznacze-
niem na moje leczenie.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Tomiego
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Tomiego

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław