Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Arkadiusza

Arkadiusz urodził sie w 1976 roku, jest mężem Ani i ojcem 5 letniej Weroniki.
Choruje na przewlekle wirusowe zapalenie wątroby  typu C (WZW C, Genotyp 1b. / genotyp T/T homozygotyczny). Najprawdopodobniej do zakażenia doszło w trakcie zabiegu chirurgicznego, który przeszedł w pierwszym roku życia.
O zakażeniu wirusem HCV dowiedział się w 2001 roku w trakcie standardowych badań. Przez 25 lat wirus ukrywał się, nie wywoływał żadnych dolegliwości. Wyniki rutynowych badań wykonywanych każdego roku nie wskazywały  na to aby mogło się dziać w organizmie Arkadiusza coś  niepokojącego.
Biopsja wykonana w 2009 roku wykazała stan zapalny, silnie  zwłóknienie - etap początkowej  marskości wątroby.
Z uwagi na stan wątroby i  inne niekorzystne wyniki  w 2010 roku Arkadiusz przeszedł  terapie dwulekową  interferonem i rybawiryną. Niestety, dzięki niej nie uzyskał odpowiedzi wirusologicznej w dwunastym oraz w czterdziestym ósmym tygodniu leczenia. Roczna kuracja nie powiodła się.
Arkadiusz jest pod kontrolą specjalisty i wykonuje wszystkie zalecane badania. Niestety jego  wyniki pogarszają się. Dalsze szybkie i systematyczne namnażanie się wirusa HCV może doprowadzić do marskości, nowotworu  lub niewydolności wątroby a w efekcie  do śmierci.
W  2011 roku Arkadiusz brał udział w badaniu klinicznym prowadzonym przez Szpital Zakaźny w Bydgoszczy.  Test nowego leku trwał 3 miesiące. Niestety również  to leczenie nie przyniosło pożądanych efektów.
Są na rynku nowe, skuteczniejsze  leki – Telaprewir, Boceprewir, które zdobywają nagrody i wyróżnienia, których użycie rekomendują towarzystwa ekspertów  leczenia chorób zakaźnych z całego świata.
Arkadiusz spełnia wszelkie medyczne kryteria do podjęcia  leczenia terapią trójlekową, przy użyciu nowych leków, które w połączeniu z dotychczas stosowaną terapią interferonem i rybawiryną  wykazują się o wiele większą skutecznością. Jest to dla niego jedyna szansa na wyleczenie i powrót do normalnego życia. Niestety, jak dotąd  NFZ  nie refunduje nowoczesnych terapii.
Dla Arkadiusza koszt przekraczający 100  tysięcy złotych jest nieosiągalny. Tym samym zwraca się  z ogromną  prośbą do ludzi dobrego serca o każdą choćby najmniejszą pomoc w zbiórce na zakup leku.

Zwracam się  z ogromną  prośbą do ludzi dobrego serca o każdą choćby najmniejszą pomoc w zbiórce na zakup leku.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Arkadiusza Grabowskiego
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Arkadiusza Grabowskiego

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław