Historia Arkadiusza

Arkadiusz urodził sie w 1976 roku, jest mężem Ani i ojcem 5 letniej Weroniki.
Choruje na przewlekle wirusowe zapalenie wątroby  typu C (WZW C, Genotyp 1b. / genotyp T/T homozygotyczny). Najprawdopodobniej do zakażenia doszło w trakcie zabiegu chirurgicznego, który przeszedł w pierwszym roku życia.
O zakażeniu wirusem HCV dowiedział się w 2001 roku w trakcie standardowych badań. Przez 25 lat wirus ukrywał się, nie wywoływał żadnych dolegliwości. Wyniki rutynowych badań wykonywanych każdego roku nie wskazywały  na to aby mogło się dziać w organizmie Arkadiusza coś  niepokojącego.
Biopsja wykonana w 2009 roku wykazała stan zapalny, silnie  zwłóknienie - etap początkowej  marskości wątroby.
Z uwagi na stan wątroby i  inne niekorzystne wyniki  w 2010 roku Arkadiusz przeszedł  terapie dwulekową  interferonem i rybawiryną. Niestety, dzięki niej nie uzyskał odpowiedzi wirusologicznej w dwunastym oraz w czterdziestym ósmym tygodniu leczenia. Roczna kuracja nie powiodła się.
Arkadiusz jest pod kontrolą specjalisty i wykonuje wszystkie zalecane badania. Niestety jego  wyniki pogarszają się. Dalsze szybkie i systematyczne namnażanie się wirusa HCV może doprowadzić do marskości, nowotworu  lub niewydolności wątroby a w efekcie  do śmierci.
W  2011 roku Arkadiusz brał udział w badaniu klinicznym prowadzonym przez Szpital Zakaźny w Bydgoszczy.  Test nowego leku trwał 3 miesiące. Niestety również  to leczenie nie przyniosło pożądanych efektów.
Są na rynku nowe, skuteczniejsze  leki – Telaprewir, Boceprewir, które zdobywają nagrody i wyróżnienia, których użycie rekomendują towarzystwa ekspertów  leczenia chorób zakaźnych z całego świata.
Arkadiusz spełnia wszelkie medyczne kryteria do podjęcia  leczenia terapią trójlekową, przy użyciu nowych leków, które w połączeniu z dotychczas stosowaną terapią interferonem i rybawiryną  wykazują się o wiele większą skutecznością. Jest to dla niego jedyna szansa na wyleczenie i powrót do normalnego życia. Niestety, jak dotąd  NFZ  nie refunduje nowoczesnych terapii.
Dla Arkadiusza koszt przekraczający 100  tysięcy złotych jest nieosiągalny. Tym samym zwraca się  z ogromną  prośbą do ludzi dobrego serca o każdą choćby najmniejszą pomoc w zbiórce na zakup leku.

Zwracam się  z ogromną  prośbą do ludzi dobrego serca o każdą choćby najmniejszą pomoc w zbiórce na zakup leku.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Arkadiusza Grabowskiego
lub
przekazując 1,5% podatku dochodowego dopisując: dla Arkadiusza Grabowskiego

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław