ELIMINUJEMY HCV W POLSCE to cykl filmów stworzonych z udziałem znanych polskich ekspertów leczenia chorób zakaźnych.

W trzech odcinkach czołowi polscy eksperci wyjaśniają na czym polega plan eliminacji tej groźnej choroby ze społeczeństwa.CZEŚĆ I - Diagnostyka

W I filmie  Profesor Krzysztof Tomasiewicz z Kliniki Chorób Zakaźnych w Lublinie wyjaśnia na czym polega diagnostyka w kierunku wirusa zapalenia wątroby typu C (#WZWC), kto powinien wykonać test, kto jest w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem #HCV.

CZEŚĆ II - Objawy

W II filmie  Profesor Jerzy Jaroszewicz z Kliniki Chorób Zakaźnych w Bytomiu wyjaśnia jakie są objawy zakażenia wirusem #HCV,  jak przebiegają manifestacje pozawątrobowe tej choroby  oraz jakie są jej późne następstwa. Warto się testować, ponieważ wykrycie wczesne choroby = pełne wyleczenie.


 


 

CZEŚĆ III - Leczenie

W III filmie Profesor Robert Flisiak z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii w Białymstoku przedstawia aktualne możliwości leczenia/wyleczenia zakażeń #HCV,  czy i kiedy jest szansa na eliminację choroby.

Plan eliminacji HCV zakłada zredukowanie ilości osób zakażonych wirusem HCV na świecie oraz poddanie ich terapii, pozwalającej pozbyć się wirusa na zawsze.