Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

Charakterystyczny głos, ogromna wiedza i kultura osobista, a także zamiłowanie do rowerowych wycieczek. Redaktora Piotra Wróblewskiego fanom muzyki przedstawiać nie trzeba. Dziś wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Lublin walczy z ciężką chorobą – rakiem gruczołowym płuc. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Pilnie potrzeba 60 tysięcy złotych.

Pan Piotr miał podaną już pierwsza chemię, następna ma być za trzy tygodnie, a później kolejne. Zdaniem lekarzy w przypadku nowotworu, z który walczy dziennikarz, najlepsza i najskuteczniejsza będzie immunoterapia. Niestety, stosowane w tej metodzie leki nie są w Polsce refundowane. Ich sprowadzenie z zagranicy jest bardzo kosztowne. Jak najszybciej trzeba uzbierać 60 tysięcy złotych. Jeśli nastąpi cofnięcie się choroby na poziomie 50 proc., to następne wlewy będą podawane co 6 tygodni. Zbiórka pieniędzy trwa.

Piotr Wróblewski pochodzi z wybrzeża. W październiku ubiegłego roku obchodził 50-lecie pracy w radiu. Dziennikarz zaczynał w studenckiej rozgłośni na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Później był związanych z wieloma antenami, m.in. Trójką, Jedynką i Radiem Opole.

Redakcja Dziennika Wschodniego przyłącza się do apelu o pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie Piotra. Darowizny mogą przekazywać zarówno osoby prywatne jak też firmy (Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego).

 Jak pomóc?

 Wpłat można dokonywać na specjalne konto bankowe
prowadzone przez Fundację „Gwiazda Nadziei".

 Nr konta: 33 1940 1076 3045 2145 0001 0000, koniecznie z dopiskiem „Dla Piotra Wróblewskiego".

 Dane dla przelewów z zagranicy: kod IBAN: PL 33 1940 1076 3045 2145 0001 0000, Kod SWIFT: AGRIPLPR

 

AKTUALIZACJA 13.08.2020 r. 


Szanowni Darczyńcy,
w ciągu 5 dni udało się zebrać ponad 62 tysiące złotych, ze zbiórek na immunoterapię onkologiczną Piotra Wróblewskiego. Włączyło się ponad 200 osób, w tym Rozgłośnia Polskiego Radia w Lublinie. Dziękujemy. Już wiemy, że Piotr dostanie potrzebny mu lek. Jeśli zadziała i nastąpi regres choroby, potrzebne będą kolejne dawki chemioimmunoterapii, na którą też będą potrzebne fundusze na kilka miesięcy. Prosimy o wsparcie Piotra, dziękujemy za już okazaną życzliwość.
Informujemy także, że Przyjaciele "Wróbla" z Kazimierza Dolnego organizują aukcję obrazów najsłynniejszych malarzy tej Kolonii Artystycznej, z której dochód będzie przeznaczony na leczenie Redaktora  Piotra Wróblewskiego. Aukcja odbędzie się w Jatkach Kazimierskich na Małym Rynku 22.08.2020 o godzinie 17.00. 

Agnieszka Antoń-Jucha, Dziennik Wschodni

AKTUALIZACJA 27.09.2020 r. 

'Szanowni Darczyńcy, Przyjaciele- dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Nieoceniona jest nie tylko pomoc finansowa, ale i organizacyjna.
Piotr trafił w  najlepsze ręce prof. Elżbiety Starosławskiej z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej imienia św. Jana z Dukli, wcześniej prof. Pawła Krawczyka z Pracowni Immunologii i Genetyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i wolontariuszy Fundacji Gwiazda Nadziei. Dziękujemy za bardzo fachową pomoc.
Piotr jest po trzeciej dawce chemioterapii i drugiej dawce immunoterapii podanych na oddziale onkologii klinicznej COZL w Lublinie. Jest słaby, ale dzięki staraniom lekarzy i woli wyzdrowienia czuje się ogólnie dobrze. Trzecia dawka immunoterapii i czwarte podanie chemioterapii jest planowane na 9 października. Czekamy na wyniki, które - mamy nadzieję -  pokażą czy możliwy jest regres choroby.
Wiemy jak wielu ludzi kibicuje naszym zmaganiom i czeka na audycje Piotra Wróblewskiego w radiu.
Specjalne podziękowania chcemy przekazać naszym kolegom w Polskim Radiu Lublin, z którym oboje jesteśmy związani od 30 lat.  Wasze zainteresowanie i wsparcie jest wzruszające i budujące.
Marzena Lewandowska-Wróblewska i Piotr Wróblewski.

 facebook_page_plugin