Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

W ramach inauguracji kampanii „Nie daj się zaskoczyć” oraz przypadającego 28 lipca Światowego Dnia WZW, Fundacja „Gwiazda Nadziei” organizuje w 16 miastach Polski bezpłatne badania w kierunku zdiagnozowania zakażenia HCV.

Światowy Dzień WZW to doskonała okazja, by pomyśleć o swoim zdrowiu i skorzystać z możliwości wykonania diagnostyki. Z bezpłatnych badań anty-HCV w tym roku będzie mogło skorzystać łącznie 4500 osób w 16-u polskich miastach, w 40-u punktach pobrań.

Z bezpłatnej diagnostyki może skorzystać każdy kto 28 lipca zgłosi się do jednego z 40-u punktów pobrań w wyznaczonych godzinach. Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania, nie trzeba być na czczo. Nie ma wcześniejszych zapisów ani rejestracji. Wystarczy udać się do laboratorium i poddać się prostemu badaniu, polegającemu na pobraniu krwi. Wynik na obecność przeciwciał HCV pacjent odbiera po kilku dniach w laboratorium osobiście bądź przez osobę, której udzieli upoważnienia. Dla osób z pozytywnym wynikiem badania anty-HCV Fundacja udostępni pogłębioną diagnostykę - badanie HCV RNA (metodą PCR), które pozwala ocenić, czy wirus nadal jest w organizmie. Około 20% osób, które miało kontakt z wirusem, pokonuje zakażenie własnymi siłami. Wówczas obecność przeciwciał wirusa HCV jest „pamiątką” po przebytym zakażeniu, oznaką walki organizmu z intruzem, która nie znika nawet u osób poddanych skutecznej terapii przeciwwirusowej.

Zachęcamy zatem – badajmy się! To naprawdę minimalny wysiłek, który może uratować nam życie.

2plakatB1c 01

 

 

 facebook_page_plugin