Podziękowania od Pani Marzeny, żony Pana Piotra.


Drodzy Przyjaciele, Darczyńcy, Słuchacze, bardzo dziękuję za wsparcie mego męża Piotra Wróblewskiego w jego walce w nowotworem. Zbiórka funduszy na lek dla Piotra poprzez Fundację Gwiazda Nadziei trwała od sierpnia ubiegłego roku i mile zaskoczyła nas Wasza ofiarność. Kilkaset osób w ciągu kilku tygodniu wpłaciło kilkadziesiąt tysięcy. Niestety Piotr zmarł 17 grudnia na Covid 19 i udało się nam wykorzystać tylko część funduszy. Na koncie Fundacji zostało ponad 60 tysięcy niewykorzystanych środków. Wspólnie z dziećmi, po konsultacji z kilkoma najbliższymi Piotrowi osobami, podjęliśmy decyzję by pieniądze te przekazać dwóm instytucjom ratującym chorych na nowotwory: po 30 tysięcy do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej imienia św. Jana z Dukli oraz Fundacji Gwiazda Nadziei. Praca nad sfinalizowaniem i prawnym uregulowaniem tej decyzji trwała od początku roku, kilka dni temu stosowna umowa została podpisana i zaakceptowana przez wszystkie strony. O decyzji tej chciałam powiadomić wszystkich, którzy wsparli Piotra. Już wiem, że za fundusze przekazane do COZL zostanie zakupiony sprzęt do rehabilitacji chorych onkologicznie. Fundacja Gwiazda Nadziei z kolei współpracuje z wieloma polskim klinikami ratującymi chorych na raka wątroby, są też pacjenci, których nie stać na kosztowne leczenie i z pewnością środki ze zbiórki dla Piotra zostaną właściwie spożytkowane,

Dziękuję wszystkim, w szczególności lekarzom, rodzinie i kolegom z Radia Lublin.
Marzena Lewandowska- Wróblewska

________________________________________________________________________________________________________________________________________

   Szanowni  słuchacze, przyjaciele. Piotr Wróblewski odszedł 17 grudnia, w 50. rocznicę Czarnego Czwartku , jak na chłopaka z Wybrzeża przystało. Zabrał do nowotwór i koronawirus - dwóch na jednego to zbyt wiele. Walczył, odchodził bez bólu, w śpiączce. Ale, jak to pięknie powiedział kolega radiowy - toczące się kamienie nie porastają mchem. Piotr i jego muzyka będą z nami zawsze. 
   Proszę o uszanowanie woli Rodziny, zgodnie z którą - a także ze względu na pandemię - katolicka uroczystość pogrzebowa odbędzie się 22 grudnia 2020 r. tylko w gronie najbliższej rodziny. Po nastaniu bezpieczniejszych czasów  na pewno znajdziemy sposób na godne upamiętnienie Wróbla, o czym też na pewno powiadomimy. Piotr spocznie w kolumbarium przy ul. Białej w Lublinie, z widokiem na radio.
    Ktokolwiek chciałby zapalić symboliczną lampkę za Wróbla proszony jest o wpłacenie datku na Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

      Bardzo dziękuję walczącym o życie Piotra Wróblewskiego lekarzom, Profesor Elżbiecie Starosławskiej, szefowej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im.św. Jana z Dukli. Dr n.med. Sławomirowi Kiciakowi, szefowi oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala im.Jana Bożego w Lublinie, prof. Pawłowi Krawczykowi, szefowi pracowni immunologii i genetyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, salowym i portierom na szpitalnych śluzach. W czasach pandemii Wasza praca jest NIEOCENIONA i bardzo trudna.
    Darczyńców, którzy do końca zbierali fundusze na leczenie Piotra, chcę powiadomić, że po świętach w gronie najbliższych, wspólnie z zarządem Fundacji Gwiazda Nadziei i portalu pomagam.pl zdecydujemy dla kogo zostaną przeznaczone te, wciąż jeszcze spore środki. Zapewne będzie to potrzebująca chora osoba lub instytucja ratująca życie chorych.

     Dziękuję Kolegom w radiu, jesteście dobrymi ludźmi.

     Marzena Lewandowska-Wróblewska

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Charakterystyczny głos, ogromna wiedza i kultura osobista, a także zamiłowanie do rowerowych wycieczek. Redaktora Piotra Wróblewskiego fanom muzyki przedstawiać nie trzeba. Dziś wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Lublin walczy z ciężką chorobą – rakiem gruczołowym płuc. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Pilnie potrzeba 60 tysięcy złotych.

Pan Piotr miał podaną już pierwsza chemię, następna ma być za trzy tygodnie, a później kolejne. Zdaniem lekarzy w przypadku nowotworu, z który walczy dziennikarz, najlepsza i najskuteczniejsza będzie immunoterapia. Niestety, stosowane w tej metodzie leki nie są w Polsce refundowane. Ich sprowadzenie z zagranicy jest bardzo kosztowne. Jak najszybciej trzeba uzbierać 60 tysięcy złotych. Jeśli nastąpi cofnięcie się choroby na poziomie 50 proc., to następne wlewy będą podawane co 6 tygodni. Zbiórka pieniędzy trwa.

Piotr Wróblewski pochodzi z wybrzeża. W październiku ubiegłego roku obchodził 50-lecie pracy w radiu. Dziennikarz zaczynał w studenckiej rozgłośni na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Później był związanych z wieloma antenami, m.in. Trójką, Jedynką i Radiem Opole.

Redakcja Dziennika Wschodniego przyłącza się do apelu o pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie Piotra. Darowizny mogą przekazywać zarówno osoby prywatne jak też firmy (Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego).

 Jak pomóc?

 Wpłat można dokonywać na specjalne konto bankowe
prowadzone przez Fundację „Gwiazda Nadziei".

 Nr konta: 33 1940 1076 3045 2145 0001 0000, koniecznie z dopiskiem „Dla Piotra Wróblewskiego".

 Dane dla przelewów z zagranicy: kod IBAN: PL 33 1940 1076 3045 2145 0001 0000, Kod SWIFT: AGRIPLPR

 

AKTUALIZACJA 13.08.2020 r. 


Szanowni Darczyńcy,
w ciągu 5 dni udało się zebrać ponad 62 tysiące złotych, ze zbiórek na immunoterapię onkologiczną Piotra Wróblewskiego. Włączyło się ponad 200 osób, w tym Rozgłośnia Polskiego Radia w Lublinie. Dziękujemy. Już wiemy, że Piotr dostanie potrzebny mu lek. Jeśli zadziała i nastąpi regres choroby, potrzebne będą kolejne dawki chemioimmunoterapii, na którą też będą potrzebne fundusze na kilka miesięcy. Prosimy o wsparcie Piotra, dziękujemy za już okazaną życzliwość.
Informujemy także, że Przyjaciele "Wróbla" z Kazimierza Dolnego organizują aukcję obrazów najsłynniejszych malarzy tej Kolonii Artystycznej, z której dochód będzie przeznaczony na leczenie Redaktora  Piotra Wróblewskiego. Aukcja odbędzie się w Jatkach Kazimierskich na Małym Rynku 22.08.2020 o godzinie 17.00. 

Agnieszka Antoń-Jucha, Dziennik Wschodni

AKTUALIZACJA 27.09.2020 r. 

'Szanowni Darczyńcy, Przyjaciele- dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Nieoceniona jest nie tylko pomoc finansowa, ale i organizacyjna.
Piotr trafił w  najlepsze ręce prof. Elżbiety Starosławskiej z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej imienia św. Jana z Dukli, wcześniej prof. Pawła Krawczyka z Pracowni Immunologii i Genetyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i wolontariuszy Fundacji Gwiazda Nadziei. Dziękujemy za bardzo fachową pomoc.
Piotr jest po trzeciej dawce chemioterapii i drugiej dawce immunoterapii podanych na oddziale onkologii klinicznej COZL w Lublinie. Jest słaby, ale dzięki staraniom lekarzy i woli wyzdrowienia czuje się ogólnie dobrze. Trzecia dawka immunoterapii i czwarte podanie chemioterapii jest planowane na 9 października. Czekamy na wyniki, które - mamy nadzieję -  pokażą czy możliwy jest regres choroby.
Wiemy jak wielu ludzi kibicuje naszym zmaganiom i czeka na audycje Piotra Wróblewskiego w radiu.
Specjalne podziękowania chcemy przekazać naszym kolegom w Polskim Radiu Lublin, z którym oboje jesteśmy związani od 30 lat.  Wasze zainteresowanie i wsparcie jest wzruszające i budujące.
Marzena Lewandowska-Wróblewska i Piotr Wróblewski.