Setki punktów z bezpłatnymi badaniami diagnostycznymi w kierunku HCV!

Mimo trwającej pandemii w Polsce każdy (bez wyjątku) może szybko, bez zapisów i BEZPŁATNIE wykonać badania w kierunku WZW C (na obecność wirusa HCV).

Wykaz wszystkich punktów wraz z dokładnymi adresami zamieszczamy na stronie HCV.INFO.PL link do mapy: https://hcv.info.pl/index.php/gdzie-sie-badac/

Warto zwrócić uwagę na ofertę bezpłatnych badań w LABORATORIACH ALAB. Punkty pobrań tej sieci znajdują się na terenie całego kraju. Można w nich bezpłatnie  sprawdzić czy jest się zakażonym wirusem HCV. W przypadku dodatniego wyniku badania antyHCV (przeciwciała wirusa), pacjent ma gwarantowaną dalszą bezpłatną diagnostykę - badanie na obecność RNA wirusa HCV (metodą Real Time PCR – jakościowo).
Więcej o tej akcji Laboratoriów ALAB na stronie https://www.alablaboratoria.pl/19725-zapraszamy-na-bezplatny-test-kwalifikacyjny-do-diagnostyki-hcv-we-wszystkich-punktach-pobran-alab-laboratoria

Wirus HCV przez wiele lat może niszczyć wątrobę nie dając jednoznacznych objawów. Ciągłe zmęczenie, symptomy podobne do grypy to tylko niektóre dość nieoczywiste znaki, które mogą wskazywać, że jesteśmy zakażeni i chorujemy na wirusowe zapalenie wątroby typu C.

Dzisiaj polscy pacjenci mają dostęp do nowoczesnego leczenia, dzięki któremu mogą pozbyć się wirusa z krwi już w kilka tygodni. Tym bardziej zachęcamy, by skorzystać z dostępnych bezpłatnych badań.