Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

 Zapraszamy do udziału w II Olimpiadzie, która adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego realizujących program "Podstępne WZW".

Nie daj się zaskoczyć- weź udział w Olimpiadzie- „Podstępne WZW”

Co to jest WZW C? Okazuje się, że aż jedna trzecia Polaków nie ma o tym pojęcia… Ci, którzy słyszeli, często myślą, że chodzi o żółtaczkę czyli WZW A.  Niewiedza rośnie, a razem z nią liczba zakażonych . Szacuje się, że może być ich już około 700 tysięcy, przy czym dotychczas zdiagnozowanych zostało tylko około 20 tys.

Problem WZW typu C określany jest mianem "wirusowej bomby zegarowej".


Osoba zakażona wirusem HCV o swoim zakażeniu dowiaduje się najczęściej po kilkudziesięciu latach. Wirus działa powoli i najczęściej bezobjawowo, prowadząc do marskości i raka wątroby u co piątego spośród przewlekle zakażonych. Z praktyki klinicznej wynika, że zakażenie wirusem HCV jest najczęściej rozpoznawane przypadkowo, w czasie badań wykonywanych z innych przyczyn.
Na WZW B można się zaszczepić. Niestety przed wirusem C chroni nas głównie wiedza, profilaktyka i ostrożność…

Niewiedza bywa śmiertelna, dlatego Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny i Fundacja „Gwiazda Nadziei” organizują
II OLIMPIADĘ- „PODSTĘPNE WZW”.

Mogą wziąć w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego uczestniczący w realizacji programu pn. „Podstępne WZW”. Tematyka olimpiady dotyczy zagadnień związanych z WZW B i C- takich jak drogi przenoszenia wirusów, profilaktyka i epidemiologii.
Olimpiada jest dwu etapowa.

Regulamin Olimpiady dostępny jest na stronach internetowych:

www.wsse.katowice.pl,
www.gwiazdanadziei.plfacebook_page_plugin