Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Adriana

Adrian urodził się w 1994 r. ma 21 lat. Zakażenie wirusami HCV i HBV wykryto u niego w pierwszym roku życia podczas pobytu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie zakwalifikował się do biopsji oraz leczenia przeciwwirusowego, ze względu na wiek i brak terapii skierowanych do tak małych dzieci. Do 2000 r. leczony był zachowawczo w Warszawie, później został przeniesiony do Szpitala Zakaźnego im. Tadeusza Borowicza w Bydgoszczy.

Adrian przeszedł 2 terapie interferonem z rybawiryną. Niestety nie przyniosły one oczekiwanego efektu, za to wywołały inne, kolejne choroby współistniejące. Wykryte nieprawidłowości we wskaźniku APTT, po wnikliwych badaniach w Poradni Hematologicznej, okazały się być efektem niedoboru czynnika 11 krzepliwości.

W 2005 roku, po zakończeniu drugiej nieudanej terapii, przez kolejne 5 lat Adrian był leczony tylko zachowawczo –  jeździł na kontrolne wizyty do  Poradni Gastroenterologicznej, Poradni Chorób Psychicznych, Poradni Metabolicznej i Hematologicznej.

W 2010 r. pomimo ryzyka wystąpienia krwotoku zdecydowano się przeprowadzić kolejną biopsję, której wynik wykazał zwyrodnienie baloniaste hepatocytów oraz pojedyncze ogniska martwicy wątroby (A-1, F-1). W obliczu tych faktów szpital podjął walkę o przyznanie Adrianowi terapii trójlekowej pierwszej generacji. Z upływem czasu stwierdzono rosnącą tendencję ALAT'u i GGTP, co mogło świadczyć o wyższym włóknieniu wątroby. W sierpniu 2010 r. przeprowadzono kolonoskopię, z uwagi na krwawienia z dolnego odcinka pokarmowego. Wyrok - żylaki kanału odbytu, guzy krwotoczne świadczące o wczesnej marskości wątroby, potwierdzone FIBROSKANEM. Wynik - włóknienie wątroby trzeciego stopnia (F3).

Piętnastego grudnia 2014 r. Adrian rozpoczął tak bardzo wyczekiwaną terapię trójlekową pierwszej generacji. Niestety, z  uwagi na brak reakcji organizmu na leczenie, wkrótce zdecydowano o jej przerwaniu.

Jak widać, od bardzo wczesnego dzieciństwa trwa walka o zdrowie Adriana. Kolejne, bardzo trudne  próby pozbycia się groźnych wirusów, którymi został zakażony jako niemowlę, zakończyły się fiaskiem. Tymczasem tempo postępu degradacji wątroby jest przerażające. W przeciągu 4 lat nastąpiła marskość tego narządu. Współzakażenie dwoma wirusami w tak młodym wieku, mutacja wirusa po nieudanych próbach leczenia, powodują ogromne  wyniszczenie organizmu Adriana. Pomimo walki z chorobą rozpoczął on studia na kierunku Filologia Bałkańska w Toruniu. Niestety zbiegło się to z próbą leczenia terapią trójlekową pierwszej generacji. Skutki uboczne leczenia i stały progres choroby uniemożliwił spełnienie tego jedynego realnego marzenia.

Obecnie jedyną nadzieją na uratowanie jego zdrowia i życia jest bezinterferonowa  terapia lekiem Harvoni, dotąd  niefinansowana w Polsce z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia. Koszt leczenia Adriana przekracza możliwości finansowe jego rodziny. Koszt terapii wynosi ok 600 tys. zł. Jego bliscy próbują zebrać środki na zakup leku, jednak w obliczu presji czasu i postępu choroby, wyzwanie to jest ogromne. Dlatego zmuszeni są zwrócić się o pomoc ludzi dobrego serca.  Prosimy o pomoc, o wsparcie Adriana i jego bliskich w zbiórce środków na zakup leku.

Wierzymy w to, iż dzięki Waszej pomocy Adrian będzie mógł wrócić do zdrowia by móc zrealizować swoje życiowe plany i marzenia.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Adriana Nastachowskiego
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Adriana Nastachowskiego

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław

 facebook_page_plugin