Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

Fundacja Gwiazda Nadziei nieustanie zabiega o poprawę dostępu do diagnozowania i leczenia osób zakażonych wirusami HCV i HBV. Zaniepokojeni zapowiedzią zmian zasad leczenia WZW C w Polsce, które mogą doprowadzić do wykluczenia możliwości wyboru optymalnej terapii dla danego pacjenta przez lekarza prowadzącego, nieustannie prowadzimy korespondencję z Ministrem Zdrowia oraz Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Poniżej zamieszczamy skany przykładowych kolejnych pism Koalicji Hepatologicznej do decydentów oraz odpowiedzi Ministra Zdrowia i Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

KH 29.06.2017

RPP 07.07.2017

MZ 11.07.2017

KH 14.07.2017

MZ 27.07.2017

NFZ 28.07.2017

MZ.08.08.2017

KH 16.08.2017

Departament Ubezpieczenia Zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia oraz Prezes NFZ w ostatnim czasie informowali naszą organizację o decyzji przesunięcia terminu obowiązywania wspólnego zakupu leków dla wybranych pacjentów zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C na 1 stycznia 2018 r. Do tego czasu leczenie WZW C w Polce będzie odbywało się wg. starych zasad.

Ministerstwo Zdrowia oraz Prezes NFZ zapewniają, że wszystkie działania dotyczące terapii wirusowego zapalenia wątroby typu C, podejmowane zarówno przez Ministerstwo Zdrowia, jak i Narodowy Fundusz Zdrowia, mają na celu zmniejszenie kolejki pacjentów oczekujących na leczenie w programie lekowym, ”Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową” oraz umożliwienie objęcia leczeniem w ramach przedmiotowego programu lekowego jak największej liczby pacjentów w ramach ograniczonych środków publicznych przeznaczonych na refundację.

Linki do wcześniejszych artykułów związanych z tematem planowanego zakupu centralnego leków stosowanych w terapii WZW C w Polsce:

Spotkanie Koalicji Hepatologicznej z Prezesem NFZ

Działania Fundacji w kwestii dostępu do terapii WZW C

 facebook_page_plugin